Klik - partnerem Microsoft

Nowy Windows 11 – nowości w pigułce, dla każdego:

  • zmiany w wyglądzie i tryb tabletu – Zacznijmy od czegoś oczywistego, czyli wyglądu zewnętrznego. Nowy interfejs nie wywraca wszystkiego do góry nogami, więc nie musimy się martwić, że po przejściu na nowy system nie będziemy mogli się w nim odnaleźć. Zmiany są jednak widoczne na pierwszy rzut oka – przeorganizowano między innymi układ ikon na pasku zadań i menu Start. Nowości obejmują również same ikony, czy wygląd okienek – mogą być przezroczyste i mają zaokrąglone rogi.
  • nowe aplikacje systemowe – Niektóre aplikacje systemowe Windows 11 zaskoczą nas zmianami, które często nie ograniczą się tylko do wyglądu. Popracowano nad aplikacjami Media Player, Teams, Zdjęcia, czy nawet Paint. O nowe funkcjonalności wzbogaci się Kalkulator, Poczta i Kalendarz czy narzędzie Wycinanie.
  • bezpieczeństwo – Microsoft stawia na bezpieczeństwo i nie rzuca słów na wiatr. Oprócz obowiązkowego modułu TPM (odpowiedzialnego za szyfrowanie), znajdzie się tu między innymi VBS, czyli Virtualization-Based Security. VBS używa sprzętowej wirtualizacji, by stworzyć izolowany i bezpieczny obszar pamięci. O ile funkcja ta jest znana już z Windows 10, to przy “czystej” instalacji Windows 11 może być ona domyślnie włączana. Windows 11 przyniesie również tak ciekawą opcję, jak możliwość zrobienia backupu całego systemu w chmurze.
  • Dynamic Refresh Rate – dłuższa praca na baterii  z Windows 11. Polega ona na zmianie częstotliwości odświeżania ekranu, zmniejszając ją wtedy, gdy pełne możliwości matrycy nie są potrzebne. Wbrew pozorom o takim rozwiązaniu mówi się już od ładnych paru lat, ale dopiero Windows 11 wprowadzi ją na salony.

Wszystkomający  pakiet biurowy

Wszystko, co jest potrzebne do efektywnej pracy. Pakiet Office dla Użytkowników Domowych i Małych Firm przeznaczony jest dla rodzin i małych firm, którym zależy na korzystaniu z klasycznych aplikacji pakietu Office, oraz dostępie do poczty e-mail. Zawiera programy Word, Excel, PowerPoint i Outlook na Windows 11 i Windows 10. Jednorazowy zakup instalowany na 1 komputerze PC lub Mac do użytku w domu lub w pracy.

  1. Microsoft Word – narzędzie do tworzenia i edycji dokumentów do szkoły lub na studia? Office Word to świetny wybór! Nowy interfejs tego edytora dokumentów zapewnia jeszcze wydajniejszą pracę podczas pisania. Wśród nowych funkcji znajdziesz między innymi rozbudowany system komentarzy, czy możliwość ustawienia ciemnego motywu Word.
  2. Microsoft Excel – zarówno proste wyliczenia, jak i te bardziej zaawansowane wykonasz w arkuszu Microsoft Excel. Korzystaj z udoskonalonych formuł, możliwości tworzenia baz danych oraz przygotowywania wykresów w jednym, zintegrowanym narzędziu.
  3. Microsoft PowerPoint – twórz slajdy, dodawaj przejścia i korzystaj z szablonów prezentacji z Office PowerPoint. Nowe funkcje ułatwią Ci tworzenie animacji przejść i ciekawych obiektów 3D. Program podpowie również, jak możesz ciekawie ułożyć treść na slajdzie, aby łatwiej zdobyć uwagę słuchaczy.
  4. Microsoft Outlook – wydajny klient do obsługi poczty. Korzystaj z wygodnego rozwiązania do obsługi poczty e-mail.

Windows 10 – sprawdzony koń pociągowy dla firm i do domu.

– wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows, mająca na celu wyeliminowanie niedoskonałości związanych z interfejsem użytkownika, wprowadzonych w Windows 8. Nowy system został lepiej przystosowany do urządzeń bez ekranów dotykowych, wprowadzono w nim menu Start, funkcję wirtualnych pulpitów.